30.09.2018r. g: 11:00

Czarni Kraczkowa - Jawor Krzemienica

Powrót do listy meczów

SKŁAD:

Krystian Sobek - Wojciech Lew, Wojciech Pawełek, Dominik Pelc, Mariusz Lęcznar (68' Jakub Szpyrka) - Paweł Chmura, Przemysław Bieniasz (72' Dawid Welc), Roland Kiedrowski, Paweł Surmacz - Kamil Gwizdak (84' Bartłomiej Skrobacz), Patryk Nowak (81' Maksymilian Mac)

BRAMKI:

Nowak (15', 22'), Gwizdak (43')

KARTKI:

Surmacz /(72'), Pelc

OPIS:

W VII kolejce Jawor udał się na wyjazd do Kraczkowej, by zagrać tam z niedawnym rywalem z B Klasy. Ostatecznie na boisku przeciwnika Biało-zieloni wygrali 3:2.

Po kilku akcjach z obu stron to Jawor w 15 minucie objął prowadzenie. Piłkę dostał Patryk Nowak, przyjął i podprowadził, po czym uderzył przy krótkim słupku. Kilka minut później było już 2:0. Strzelcem bramki również został Patryk. Tym razem uderzył bardzo mocno z okolicy 15 metra. Gospodarze coraz śmielej atakowali, co przełożyło się na gola kontaktowego. Trener Czarnych - Łukasz Gaweł przerzucił piłkę nad rywalami i uderzył nie do obrony. Minęło kilkanaście sekund i Jawor odpowiedział bramką. W polu karnym przeciwnika piłkę do Kamila zgrał Roland, a ten pierwszy ze sporego kąta uderzył mocno pod poprzeczkę. Z różnicą dwóch goli, obie ekipy zeszły do szatni.

Po przerwie gospodarze jak najszybciej chcieli zdobyć kontaktową bramkę. Mimo ich ataków sporą liczbą zawodników nie udawało im się to. Biało-zieloni również nie poprzestali tworzyć podbramkowych sytuacji. Niestety im też się nie udało strzelić. W 72 minucie meczu drugą żółtą kartkę otrzymał w tym meczu Paweł Surmacz i Krzemieniczanie musieli kończyć mecz w 10-tke. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry po składnej akcji Czarni zdobyli bramkę. Goście za wszelką cenę chcieli dowieźć korzystny dla nich wynik i udało im się to. Co prawda w doliczonym czasie Kraczkowianie trafili do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał faul na bramkarzu. Po sporych dyskusyjach z arbitrem i upływie czasu gry rozjemca spotkania zagwizdał po raz ostatni.

Krzemieniczanie zdobyli w niedzielę bardzo cenne trzy punkty. Czarni to bezpośredni rywale naszej drużyny w walce o utrzymanie, więc z takimi drużynami musimy wygrywać.

Niestety, decyzją komisji gier podokręgu Rzeszów wynik spotkania został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść gospodarzy. Okało się bowiem, że występujący w naszej drużynie przez 18 minut Dawid Welc nie został wcześniej uprawniony do rozgrywek.