Piotr Rymanowski - Jakub Lęcznar, Jakub Szpyrka, Hubert Balawender, Michał Surmacz (60' Szymon Kania) - Kacper Król, Maksymilian Mac, Mateusz Surmacz, Wojciech Sandomierski (68' Mateusz Chwistek) - Kacper Bieniasz (77' Michał Morycz), Przemysław Bieniasz

P. Bieniasz (60')

KARTKI:

-

OPIS:

Juniorzy na zakończenie rundy jesiennej wygrali na wyjeździe 1:0 z LKS Grodziszczanką Grodzisko Dolne. Jedyną bramkę dla Jaworu strzelił Przemek Bieniasz. Był to ostatni mecz w tym roku, a kolejny zagrają dopiero pod koniec marca.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, bo już na początku mieli okazję do zdobycie bramki. Oddany strzał poleciał jednak nad bramką. Później "nasi" mieli rzut rożny, ale bramkarz wyłapał piłkę. W 25 minucie stuprocentową sytuację zaprzepaścił Kacper Bieniasz, bowiem źle przyjął piłkę w polu karnym i oddał niecelny strzał. W pewnym momencie Grodziszczanka miała dwa groźne rzuty rożne, lecz obrona Jaworu zdołała wybić piłkę z własnego pola karnego. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:0.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry Biało-zieloni mieli rzut rożny, z którego w pole karne wrzucał Maksymilian Mac. Gospodarze przechwycili piłkę i chcieli wyjść z szybką kontrą, którą przerwał Hubert Balawender. Dośrodkował na 10 metr i niepilnowany Przemek Bieniasz skierował piłkę głową do siatki. Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Hubert. Z rzutu rożnego dośrodkował Kacper Król, a stojący sam w polu karnym Hubert nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę. Kolejną świetną okazję miał zdobywca, jak na razie, jedynego gola w tym meczu. Przemek zabrał piłkę obrońcy i chciał przelobować wysoko stojącego bramkarza, lecz ostatecznie piłka nie wpadła do bramki. Pod koniec meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy. Miejscowi w końcówce nie kwapili się do prób wyrównania, co spowodowało, że Jawor nie przestawał atakować. W tym spotkaniu nie zobaczyliśmy jednak więcej bramek i z trzema punktami juniorzy powrócili do Krzemienicy.

Gdyby nasi zawodnicy wykorzystali swoje sytuację to wynik mógłby być zupełnie inny. Pierwsza połowa nie była zbyt dobra w wykonaniu Jaworu, zaś druga wyglądała dużo lepiej. Był to ostatni mecz juniorów w tym roku. Kolejny zagrają pod koniec marca (bądź na początku kwietnia) następnego roku. Rundę można zaliczyć do udanej, ponieważ nikt nie zakładał, że zakończą oni ją na 4. miejscu w tabeli z 7 zwycięstwami, 3 remisami oraz zaledwie 2 porażkami.