Piotr Rymanowski - Konrad Rzeszutek, Hubert Balawender, Jakub Szpyrka, Jakub Lęcznar - Kacper Florek, Przemysław Bieniasz, Mateusz Surmacz, Michał Surmacz - Wojciech Sandomierski, Kacper Bieniasz (75' Sebastian Golonka)

Bieniasz (60', 80')

KARTKI:

-

OPIS:

Dzisiaj kolejne ligowe spotkanie rozegrali juniorzy młodsi. W słoneczne południe podejmowali oni na własnym boisku KS Przybyszówka. Odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po dwóch trafieniach Przemka Bieniasza wygrali 2:1.

Już w drugiej minucie z rzutu wolnego uderzał Hubert Balawender lecz nad bramką. Kolejna akcja Jaworu wykreowała się po złym wybiciu bramkarza gości. Piłkę przejął Przemek B. ale oddał strzał wprost w bramkarza. Atakowali również rywale, ale nic groźnego nie potrafili stworzyć. Chwilę później Przemek B. znów oddał strzał, lecz bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Podobna sytuacja była z drugiej strony, ale Rikuś bez problemu złapał piłkę. Około 20 minuty, goście dopieli swego i otworzyli wynik meczu. Przeprowadzili oni kontre lewą stroną, świetną piłkę miedzy bramkarzem, a obrońcami zagrał jeden z rywali i niepilnowany napastnik umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później Kacper Florek wyszedł sam na sam, lecz obrońca zdołał wrócić i przerwać akcję. Zawodnicy obu drużyn stworzyli jeszcze kilka akcji lecz żadnej bramki nie zobaczyliśmy w pierwszej część meczu i z jednobramkowym prowadzeniem gości zawodnicy zeszli do szatni.

Po rozpoczęciu drugiej połowy gra toczyła się w środkowej części boiska. Z obu stron było kilka strzałów, lecz nie zagroziły one bramkarzom. Minęło kilkanaście minut i Jawor po akcji braci Bieniaszów strzelił bramkę na 1:1. Obrońcy gości źle wyprowadzili piłkę z własnego pola karnego, którą przechwycił młodszy Bieniasz. Poprowadził ją i podał do starszego brata. Ten dopełnił tylko formalności i strzałem przy słupku wyrównał rezultat spotkania. Niedługo potem Jawor mógł wyjść na prowadzenie lecz strzał Wojtka Sandomierskiego obrońcy wybili na rożny. Goście próbowali stworzyć groźną sytuację lecz nie zdołali pokonać dobrze dziś spisującego się Piotrka Rymanowskiego. Strzelał również Mateusz Surmacz lecz nad bramką. Już w kolejnej akcji Jawor po raz kolejny powinien wyjść na prowadzenie. Tym razem starszy brat - Przemek - podawał do młodszego Kacpra, lecz w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza. Goście próbowali strzelić drugą bramkę lecz ich strzały nie były problemem dla bramkarza Jaworu. Sebastian Golonka świetnie przechwycił piłkę na skrzydle, zagrał do Przemka Bieniasza, ten z kolei do Kacpra Florka lecz oddał on strzał obok bramki. Tuż przed końcem spotkania z autu piłkę wyrzucił Jakub Lęcznar do Sebastiana Golonki a ten podał do Przemka. Napastnik Jaworu pobiegł na lewą stroną, zszedł do środka i z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Po rozpoczęciu ze środka przez gości sędzia zakończył spotkanie.

Pierwsza połowa nie była dość ciekawa. Druga zaś mogła się podobać. Z obu stron zawodnicy tworzyli ciekawe akcje. Cieszy również pierwsza wygrana naszych juniorów. Miejmy nadzieję, że wygrają oni jeszcze niejeden raz.