Piotr Rymanowski - Jakub Lęcznar, Hubert Balawender, Jakub Szpyrka, Przemysław Szpyrka - Michał Surmacz (61' Sebastian Golonka), Maksymilian Mac, Mateusz Surmacz, Kacper Florek (69' Bartłomiej Wikiera) - Wojciech Sanodmierski (73' Mateusz Chwistek), Przemysław Bieniasz

Bieniasz (21')

KARTKI:

-

OPIS:

We wtorek 29 sierpnia nasi juniorzy w ramach trzeciej kolejki podejmowali na własnym boisku Orły Rzeszów. Po bardzo dobrym meczu zremisowali to spotkanie 1:1.

Przez pierwsze minuty to Jawor rozgrywał piłkę na swojej połowie. Goście sporadycznie próbowali zagrozić bramce gospodarzy, lecz ich akcję zazwyczaj kończyły się w okolicach szesnastki. Dobrze tego dnia spisywała się formacja obronna Jaworu. Nasi również próbowali atakować, ale oddawane strzały były niecelne lub rozgrywanie kończyło się na obronie gości.

Już w 13 minucie Jawor mógł prowadzić w meczu za sprawą Przemka Bieniasza. Z okolic połowy boiska świetną piłkę, która przelobowała obrońców, posłał mu Hubert Balawender. Nasz napastnik z niewielkiego kąta, bez zastanowienia oddał mocny strzał z prostego podbicia, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę. Kolejna akcja zakończyła się bramką, lecz zdobyli ją goście. Gol padł po indywidualnym rajdzie jednego z zawodników Orłów Rzeszów, który w polu karnym zbiegł do środka i oddał strzał nie dając szans Rikusiowi. Niedługo potem gospodarze mieli znakomitą szansą na wyrównanie. Bramkarz gości wybił piłkę wprost pod nogi Przemka B., ten podprowadził piłkę i oddał strzał lewą nogą, lecz wprost w bramkarza. Niecałą minutę później Kacper Florek dobrze wyszedł do pressingu, przejął piłkę i podał ją do Przemka. Ten zbiegł do środka oddając strzał przy lewym słupku nie dając szans na obronę, dzięki czemu stan meczu się wyrównał. Kolejne minuty tego meczu to rozgrywanie piłki przez obie drużyny, w obronie jak i w środku pola. Przed końcem pierwszej połowy Jawor miał rzut wolny z okolicy rogu pola karnego, lecz oddany strzał nie zagroził bramce gości. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Obie drużyny próbowały atakować, lecz żadna bramka nie padła. Drużyna z Rzeszowa w tej części meczu trochę się cofnęła, co ułatwiło rozgrywanie piłki w środku oraz z przodu gospodarzom. To przyjezdni mogli jednak wyjść na prowadzenie, kiedy to po jednej z akcji był rzut rożny. Po dośrodkowaniu Piotrek końcówkami palców sparował piłkę do boku. Jawor wyszedł z kontrą lecz jeden z napastników zgubił piłkę. Jawor miał również swoje okazję, chociażby z rzutu wolnego, którego wykonywał Hubert Balawender. W kolejnej akcji naszych Wojtek Sandomierski otrzymał podanie z prawego skrzydła, przyjął piłkę i oddał strzał lecz piłka minęła bramkę. Goście również dochodzili do dobrych okazji lecz ich strzały były niecelne lub bramkarz łapał. W jednej z ostatnich akcji świetny przerzut wykonał debiutujący dzisiaj w pierwszym składzie Przemek Szpyrka, lecz oślepiony przez słońce Przemek Bieniasz źle przyjął piłkę. Parę chwil później sędzia zakończył spotkanie.

Zgromadzeni kibice obejrzeli ciekawe widowisko. Obie drużyny kreowały dość ciekawe akcję, lecz padły tylko dwie bramki. Cieszy również to, że gra naszych juniorów z meczu na mecz zdecydowanie się polepsza, choć dziś zabrakło sił w końcówce, co spowodowane może być słabą frekwencją w okresie przygotowawczym.