Piotr Rymanowski - Jakub Lęcznar, Hubert Balawender, Jakub Szpyrka, Konrad Rzeszutek (41' Michał Surmacz) - Kacper Król, Maksymilian Mac, Mateusz Surmacz (62' Bartłomiej Wikiera), Wojciech Sandomierski (50' Mateusz Chwistek) - Kacper Bieniasz (75' Szymon Kania), Przemysław Bieniasz

P. Bieniasz (21'), (25'), K. Bieniasz (57')

KARTKI:

-

OPIS:

Juniorzy odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. W wyjazdowym spotkaniu pokonali Brzeg Białobrzegi 3:2. Dwie bramki strzelił Przemek Bieniasz, a jedną dołożył Kacper Bieniasz.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków Jaworu. W pierwszych minutach "nasi" mieli okazję do zdobycia bramki z rzutów rożnych. Niedużo brakło Mateuszowi Surmaczowi, aby otworzył wynik spotkania. Chwilę potem gospodarze również mieli rzut rożny. Jeden z miejscowych uderzył z główki, ale piłka poleciała obok bramki. Przez dłuższy czas zawodnicy obu drużyn rozgrywali piłkę w środku pola. W 21 minucie Przemek Bieniasz zdobył pierwszą bramkę. Dostał on piłkę na 8 metrze i strzałem lewą nogą, po długim słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Po upływie 4 minut strzelił drugą bramkę. Hubert Balawender wybił piłkę z obrony i minęła ona obrońców gospodarzy. Przemek ścigał się z obrońca i zmusił go do niefortunnego wybicia. Futbolówka odbiła się od twarzy naszego napastnika i wpadła do bramki. Kacper Król uderzył z dystansu i piłka zatrzymała się na poprzeczcę, ale dobitka naszego pomocnika była łatwa dla bramkarza, który wybił ją na rożny. Bracia Bieniasze wyszli we dwóch na bramkarza, lecz ten młodszy zamiast zagrać do niepilnowanego brata to uderzył wprost w bramkarza, po czym sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Już na początku drugiej połowy gospodarze oddali trzy strzały, lecz dwa wprost w naszego bramkarza; trzeci zaś poleciał nad bramką. W 57 minucie Jawor wyszedł na 3-bramkowe prowadzenie. Ładnie w środku pola zagrał Mateusz Chwistek z Maksem Macem i ten drugi zagrał na wolne pole do Kacpra Bieniasza. Ten strzałem przy słupku zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny. Po tej bramce Jawor przestał grać. Inicjatywę przejęli zawodnicy z Białobrzeg i konstruowali akcję za akcją. Po zamieszaniu w polu karnym gości obrońcy wybili ją przed siebie zbyt lekko, a stojący na 16 metrze zawodnik Brzegu uderzył nie do obrony pod poprzeczkę. Minęło kilka minut i gospodarze zdobyli drugą bramkę. Rozegrali piłkę w środku pola, jeden z nich minął dwóch naszych i uderzył po długim słupku zdobywając kontaktową bramkę. Jawor po tych szybko straconych bramkach w końcu się obudził. Krzemieniczanie chcieli przytrzymać piłkę, ale również zaczęli śmiało atakować. Przez całe boisko przebiegł Hubert Balawender i wrzucił piłkę na Kacpra Bieniasza, a ten z 3 metrów uderzył nad bramką. Miejscowi bardzo chcieli wyrównać rezultat spotkania, ale ich strzały były łatwe dla naszego bramkarza. W doliczonym czasie gry Jawor przytrzymał piłkę w środku i nie pozwolił na wyrównanie. Nasi mieli jeszcze rzut wolny, lecz obrona wybiła piłkę na aut i sędzia zagwizdał po raz ostatni w meczu.

Śmiało można powiedzieć, że zabrakło skuteczności w tym meczu. To spotkanie mogło skończyć się wysoką wygraną Jaworu. Martwi jedna rzecz. Od kilku meczów nasi w drugiej połowie grają słabo. Właśnie w tej części meczu tracą najwięcej bramek i oddają pole gry rywalowi. Miejmy nadzieję, że w ostatnim meczu w tym roku zagrają oni tak jak powinni grać, czyli obie połowy w pełnym skupieniu.