Piotr Rymanowski - Jakub Lęcznar, Hubert Balawender, Jakub Szpyrka, Konrad Rzeszutek - Kacper Król, Mateusz Surmacz, Maksymilian Mac, Wojciech Sandomierski (60' Kacper Florek) - Kacper Bieniasz (75' Mateusz Chwistek), Przemysław Bieniasz

Król (30'), P. Bieniasz (45')

KARTKI:

P. Bieniasz

OPIS:

Juniorzy powrócili na zwycięski szlak. W wyjazdowym meczu pokonali 2:1 Głogovię Głogów Małopolski. Po jednej bramce zdobyli Kacper Król oraz Przemek Bieniasz.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, lecz to gospodarze jako pierwsi doszli do głosu. Przez początkowe minuty to miejscowi grali na połowie. Później mecz wyrównał się i można było zobaczyć ataki zarówno gości jak i gospodarzy. Przemek Bieniasz mógł zdobyć bramkę, ale ostatni obrońca zdołał mu wybić piłkę. Strzały zawodników z Głogowa były bardzo niecelne lub zbyt lekkie, aby zaskoczyć Piotrka. Celny strzał oddał Wojtek Sandomierski, lecz bramkarz poradził sobie z nim. W 30 minucie Jawor objął prowadzenie. Kacper Bieniasz podał do Kacpra Króla, a ten strzałem "po długim słupku" pokonał bramkarza gospodarzy. Goście skupili się, aby dowieźć ten wynik do końca połowy. W tej części gry nie zobaczyliśmy już żadnych składnych akcji i z jednobramkowym prowadzeniem Biało-zielonych obie drużyny zeszły do szatni.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla Jaworu, ponieważ 5 minut po rozpoczęciu gry podwyższył prowadzenie. Kacper Bieniasz podprowadził piłkę lewą stroną, zagrał on do starszego brata, a ten mijając jednego obrońcę uderzył mocno po ziemi nie dając szans bramkarzowi Głogovii. Po tej bramce Jawor chciał uspokoić grę. Chwilę później gospodarze strzelili kontaktową bramkę. Jeden z zawodników uderzył zza pola karnego prawie w okienko bramki. Przy tym strzale golkiper Jaworu nie miał większych szans na interwencję. Miejscowi zaczęli coraz częściej atakować. Próbowali zaskoczyć stałymi fragmentami gry, ale obrona wybijała piłkę. Przemek Bieniasz miał szansę na zdobycie 3 bramki dla swojej drużyny, lecz w ostatniej chwili obrońca wybił mu piłkę na rzut różny. Sędzia doliczył 3 minuty. W tym czasie gospodarze atakowali w dziesięciu, ale nic więcej nie potrafili strzelić w tym spotkaniu.

Po przegranej z liderem tabeli, juniorzy wrócili na zwycięski szlak. Gra dzisiaj nie była najlepsza, gospodarze mieli zbyt dużo miejsca i z łatwością rozgrywali piłkę, ale trzeba cieszyć się z kolejnych 3 punktów.