TRANSFERY
 

Przyjdą: / Przyszli:


Odejdą: / Odeszli:

  • Jakub Czach
  • pomocnik
  • (zakończenie kariery)
  •  
 
SPARINGI
 
9/10.02, g. ?
miejsce nieznane
Jawor Krzemienica
-:-
Arka Albigowa

16/17.02, g. ?
miejsce nieznane
Jawor Krzemienica
-:-
Sokół Sokołów Młp.

23/24.02, g. ?
miejsce nieznane
Jawor Krzemienica
-:-
Orzeł Wólka NiedŸwiedzka

2/3.03, g. ?
miejsce nieznane
Jawor Krzemienica
-:-
Rudzik Rudna Mała

9/10.03, g. ?
miejsce nieznane
Jawor Krzemienica
-:-
Budovia Budy Łańcuckie

16/17.03, g. ?
miejsce nieznane
Jawor Krzemienica
-:-
Grom Handzlówka

23/24.03, g. ?
miejsce nieznane
Jawor Krzemienica
-:-
Crasnovia Krasne

 
życzenia noworoczne

Podsumowanie rundy jesiennej 2017/18 seniorów (część I)
W niedzielę nasi piłkarze rozegrali ostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. Zazwyczaj o tej porze w piątki umieszczaliśmy zapowiedzi następnej kolejki. Dziś jednak zapraszamy na pierwszą część podsumowania gry naszego zespołu w minionej rundzie.
Letnie przygotowania do sezonu minęły w świetnym nastroju. Jawor dobrze prezentował się w sparingach wygrywając wszystkie z nich i przy tym pokazując dobry styl. Pełni optymizmu podeszliśmy więc do pierwszych kolejek. Rzeczywistość jednak po raz kolejny pokazała, że czym innym jest gra "o nic" w meczach kontrolnych, a czym innym gra o stawkę i ligowe punkty. Na inaugurację Jawor zaledwie zremisował z Czarnymi Kraczkowa 2:2. Biało-zieloni zagrali w bardzo słabym stylu. Gospodarze tego meczu szybko otworzyli worek z bramkami, strzelając już w pierwszych minutach. Jawor chwilę później zdołał wyrównać za sprawą Rolanda Kiedrowskiego, lecz Czarni ponownie wyszli na prowadzenie. Tuż na początku drugiej połowy Jawor doprowadził do wyrównania, lecz momentami to Kraczkowa mocno przeważała. Dopiero gdy ich drugi zawodnik ujrzał czerwoną kartkę Jawor zdominował rywala. W końcówce to gospodarze mieli jednak olbrzymią szansę na zwycięstwo, nie dziwi więc, że mimo podwójnego osłabienia nie byli zadowoleni z remisu. Krzemieniczanie szybko chcieli się zrehabilitować i marzyli by wysoko pokonać Orła Wysoka Łańcucka. Przeciwnik obok Jaworu stawiany był w roli faworyta do awansu. Pierwsza połowa była wyrównana, oba zespoły stworzyły kilka sytuacji. W drugiej części z każdą minutą zarysowywała się przewaga Krzemienicy, którzy w 75 za sprawą Patryka Nowaka w końcu dopięli swego. Zmęczeni goście nie byli w stanie wyrównać wyniku i Jawor spokojnie dowiózł prowadzenie do końca.
W trzeciej kolejce nasi piłkarze udali się w najdalszy w tym sezonie wyjazd. W jedną stronę do przejechania mieli prawie 40 km. Być może tak daleka podróż spowodowała słabą postawę naszych zawodników, gdyż to gospodarze od początku przejęli inicjatywę. Częściej mieli piłkę i strzelali, lecz na nic się to zdało. Jawor widząc taki obrót spraw skupił się głównie na kontratakach. Patryk Nowak dwukrotnie trafił do siatki rywala i z wynikiem 0:2 drużyny zeszły na przerwę. Druga połowa to również przewaga Orła, udokumentował ją jednak w dość kuriozalny sposób. Marcin Krasnopolski strzelił na bramkę, lecz śmiało trafienie można zapisać murawie. Odbicie od podłoża kompletnie zmyliło naszego golkipera i rywale zmniejszyli stratę. Około 25 minut przed końcem przykrej kontuzji nabawił się Dawid Welc, który zderzył się z bramkarzem. Ze stadionu wyjechał w karetce. W jego miejsce na boisku pojawił się Paweł Surmacz i od razu zdobył bramkę. Podłamało to gospodarzy, którzy zostawiali naszym zawodnikom coraz więcej miejsca, co jeszcze dwukrotnie skrzętnie wykorzystał Surmacz. Tym samym Jawor wrócił do Krzemienicy z świetnym wynikiem 5:1, który jednak nie do końca odzwierciedlał przebieg boiskowych wydarzeń.
Kolejne dwa mecze miały być spotkaniami, w którym Krzemieniczanie stawiani byli w roli zdecydowanego faworyta. Obaj rywale postawili jednak niezwykle ciężkie warunki i Jawor wygrał te starcia tylko jedną bramką. Polonia Hyżne spóźniła się na mecz do Krzemienicy z powodu awarii pojazdów, co było widać w początkowych fragmentach. Jawor dominował na boisku i Patryk Nowak szybko zdobył bramkę. Chwilę później mógł podwyższyć z rzutu karnego, lecz uderzył bardzo słabo. Goście powoli wchodzili w ten mecz i przed przerwą doprowadzili do remisu. Druga połowa była bardzo wyrównana, dopiero w końcówce po taktycznych roszadach Jawor zaczął przeważać. W doliczonym czasie gry trener Pawełek strzałem głową przechylił szalę zwycięstwa na stronę Jaworu, choć sporo pomógł mu w tym bramkarz gości. W Husowie po raz drugi z rzędu nasi zawodnicy szybko objęli prowadzenie. Już w 14 minucie Patryk Nowak zdobył pierwszą - i jak się później okazało ostatnią - bramkę. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem ataków jednej jak i drugiej strony, lecz oba zespoły raziły fatalnym brakiem skuteczności. W drugiej połowie Husowianie coraz śmielej atakowali i byli bliscy wyrównania, lecz na posterunku był Bartek Skrobacz. Jawor tylko sporadycznie atakował, starał się bardziej utrzymać piłkę i dotrwał do końca. Wyniki w tej kolejce ułożyły się tak, iż Jawor awansował na upragnione pierwsze miejsce w tabeli.
Już jako lider Klasy B3 Krzemieniczanie podjęli Arkę Albigowa. Z tym rywalem Jawor miał rachunki do wyrównania i ten cel udało mu się osiągnąć. Co prawda to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, bo już w 13 minucie Bartosz Bartman po rzucie rożnym otworzył wynik. Nie załamało to gospodarzy i już chwilę później Damian Rejman wyrównał. Po pół godzinie gry Jawor już prowadził po szczęśliwej bramce Pawła Surmacza. Na początku drugiej połowy po raz drugi gospodarzy ukąsił Bartek Bartman i po raz drugi uczynił to po rzucie rożnym. Po wyrównaniu wyniku kibice mieli okazję oglądać bardzo ciekawy mecz. Zarówno jedna jak i druga drużyna atakowała, a zwycięsko z tej batalii wyszli gospodarze. 15 minut przed końcem bramkę zdobył Patryk Nowak a Jaworowi udało się odeprzeć ataki rywala. W tym meczu Jawor w końcu pokazał styl, jaki prezentował w sparingach i wraz z Albigowianami stworzył ciekawe widowisko. Dzięki temu zwycięstwu Jawor utrzymał się na czele tabeli.
W następnej kolejce Biało-zielonych czekała wynikająca z terminarza pauza. Tym samym kończymy pierwszą część podsumowania. Jawor mając na swoim koncie 16 punktów przewodzi ligowej stawce. Na drugi rozdział zapraszamy już w niedzielę!
 
Dodał: mikmac, dnia 25.11.2017, 00:48komentarze [0]


[skomentuj] [wróć do newsów]


Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by PsNews
 ..::Copyright © 2008 - 2018 mikmac Wszystkie prawa zastrzeżone::..